Baner Lubelska Vuelta baner1 1

Lubelska Vuelta - to wieloetapowy wyścig na szosie dla kolarzy amatorów. Jego celem jest nie tylko promowanie kolarstwa oraz regionalnych tras rowerowych i miejscowości ale również propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, turystyki i rekreacji.


Wyścig Lubelska Vuelta składa się z czterech etapów, z których każdy jest zróżnicowany pod względem dystansu do przejechania:
I etap -zwany prologiem, jest rozgrywany na dystansie 7,0 km w formie indywidualnej jazdy na czas
II i III etap to etapy tzw. dystansowe, odpowiednio 73 km oraz 94 km, ze startu wspólnego
IV etap to indywidualna jazda na czas na dystansie 16,0 km
Zawody wygrywa ten zawodnik, który pokona etapy w jak najkrótszym czasie.

W dniach 16-18 czerwca 2017 roku odbędzie się już V edycja wyścigu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wyścigu. Na liście startowej są już nazwiska kolarzy z Holandii, Belgii, Białorusi oraz Ukrainy. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej: http://lubelskavuelta.pl/

Głównym organizatorem imprezy jest Parczewska Grupa Rowerowa, natomiast współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Gmina Parczew i Gmina Milanów. Honorowy Patronat nad tym sportowym przedsięwzięciem objęli: Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Czesław Lang Dyrektor Generalny Tour de Polonge.

Zachęcamy gorąco do kibicowania kolarzom!!!

Program startów