images (7)     "Hotele stawiamy - owadom pomagamy": Stowarzyszenie CICHOSZ z Cichostowa realizowało na przełomie maja i czerwca projekt "Hotele stawiamy - owadom pomagamy" przy wsparciu finansowym pozyskanym z EKO-Unia. W ramach projektu odbyły się 4 warsztaty.

 Dwa pierwsze przeprowadzone w słonecznej pogodzie na placu przed świetlicą wiejską dotyczyły budowy hoteli. Wykonane zostały one różnymi technikami:

- ekologiczne z materiałów pozyskanych z recyklingu, przeznaczone dla murarek ogrodowych
- drewniane i zadaszone, przeznaczone dla biedronek i trzmieli

Dzięki aktywnemu działaniu i dużej ilości osób zainteresowanych pomocą naszym skrzydlatym przyjaciołom udało się zbudować ponad 50 konstrukcji które z wczesną wiosną zostaną zapewne zasiedlone.

Kolejnym ciekawym punktem który cieczył się ogromnym zainteresowaniem, była wizyta Państwa Małafiejew - pszczelarzy z Milanowa. Dzieci i dorośli oprócz degustacji pysznych, naturalnych miodów, wykonały dla siebie pod okiem prowadzących odlew świeczek i figurek z wosku pszczelego. Uczestnicy warsztatu poinformowani zostali o dużym znaczeniu dla środowiska takich owadzich domków, o tym, że zamieszkają w nich bezpieczne dla człowieka, nie żądlące owady oraz o tym jak dbać o owadzi ród na codzień. To był naprawdę bardzo ciekawy wykład!

Ostatnim punktem projektu było ustawienie na placu świetlicy dużego, profesjonalnego hotelu dla owadów wraz z tablicą informacyjną kto w tym hotelu zamieszka. Nie małą atrakcją było również wysianie wieloletniej miododajnej łąki składającej się z polskich kwiatów.

Projekt podsumowany został na wspólnym ognisku które odbyło się przy strażnicy OSP Cichostów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie oraz za pomoc w realizacji.

images (1).jpgimages (2).jpgimages (3).jpgimages (4).jpgimages (5).jpgimages (6).jpgimages (7).jpgimages (8).jpgimages (9).jpgimages (10).jpgimages (11).jpgimages (12).jpg