KONKURS PLASTYCZNY

Stowarzyszenie Cichosz informuje:
Program dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej” w ramach którego realizujemy wraz z Gminą Milanów, Caritas Diecezji Siedleckiej, Przedszkolem Samorządowym w Milanowie i Powiatem Parczewskim projekt "Kultura drogą do Niepodległości" to nie tylko zwiedzanie obiektów pałacowo-parkowych w Milanowie ale również szereg działań kulturalnych mających na celu integrację mieszkańców gminy i wciągnięcie ich w wir lokalnej historii. Jedną ze składowych tych działań to konkurs plastyczny "Moja Mała Ojczyzna".
Główne cele konkursu to:
- przedstawienie walorów turystycznych, kulturowych i historycznych gminy
- budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców i wzbudzanie szacunku do „Małej Ojczyzny”
- kształtowanie postaw patriotycznych
- umożliwienie wszystkim mieszkańcom gminy (dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym) zaprezentowania swojego talentu oraz rozwinięcia wrażliwości, wyobraźni i ekspresji poprzez sztukę.
Na zgłoszenia czekamy do 20 października 2019 roku.
Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszenia.
Regulamin dostępny będzie na każdym wydarzeniu powiązanym z projektem "Kultura drogą do Niepodległości"
Zapraszamy do udziału.

plakat konkurs plastyczny

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

 

WARSZTATY WOKALNE 

warsztaty wokalneProjekt "Kultura drogą do Niepodległości" to naprawdę wielowątkowe wydarzenie! Oprócz zwiedzania pałacu Czetwertyńskich, gier terenowych, konkursu plastycznego dla mieszkańców gminy i zajęć teatralnych.....mamy też warsztaty wokalne dla dorosłych! I to nie jakieś tam..... sialalala, tylko naprawdę profesjonalne spotkania z osobami które się na tym znają. A instruktorami są Pani Aneta Ciok i Pan Artur Bójko. Zapraszamy na pierwsze spotkanie które odbędzie się 26.09.2019r. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej Stowarzyszenia "Nasza wieś" w Rudnie. Takie spotkanie to niebywała okazja do poznania nowych ciekawych osób, zaprezentowania swoich umiejętności i ich podszkolenia...oraz przede wszystkim dobra zabawa w miłym i ciekawym towarzystwie. Podsumowanie warsztatów podczas spotkania 10.11.2019 r. w starej wozowni na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Milanowie. 
Zachęcamy od udziału!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

MOBILNE WYSTAWY

 W ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej" i realizowanemu dzięki niemu projektowi "Kultura drogą do Niepodległości" wyruszamy do sołectw Gminy Milanów by tam opowiadać o naszej "Małej Ojczyźnie".Na naszych spotkaniach lokalną historię zaprezentują ks. Czetwertyńska i Pan Wertejuk w których role wcielą się mieszkańcy Milanowa, obejrzymy mobilną wystawę oraz pobiesiadujemy i pośpiewamy ludowe piosenki przy akompaniamencie harmonisty. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Nasz wesoły korowód zatrzyma się 27.09.2019 w Rudnie. Liczymy na obecnosć mieszkańców sołect: Rudno Pierwsze, Rudno Drugie, Rudno Trzecie oraz Rudzieniec! Startujemy punktualnie o 18.00! Na wydarzenia zaprasza Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa, Wójt Gminy Milanów, Caritas Diecezji Siedleckiej, Przedszkole Samorządowe w Milanowie oraz Powiat Parczewski! 
Do zobaczenia.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 
 

II warsztaty teatralne - 27.09.2019r. godzina 17.00 - Zapraszamy wszystkich chętnych! Jeszcze można się zapisać

warsztaty teatralne2

 

 

W ramach projekt "Kultura drogą do Niepodległości" odbywają się warsztaty wokalne prowadzone przez Panią Anetę Ciok i Pana Artura Bójko. Kolejne spotkanie odbędzie się 3.10.2019r o godzinie 18.00 w Rudnie.
Do udziału w warsztatach zapraszają Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa, Caritas Diecezji Siedleckiej, Wójt Gminy Milanów, Przedszkole Samorządowe w Milanowie oraz Powiat Parczewski.

Takie spotkanie to niebywała okazja do poznania nowych ciekawych osób, zaprezentowania swoich umiejętności i ich podszkolenia...oraz przede wszystkim dobra zabawa w miłym i ciekawym towarzystwie.
Podsumowanie warsztatów podczas spotkania 10.11.2019 r. w starej wozowni na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Milanowie.

Zachęcamy od udziału!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

warsztaty wokalne 2

 

Na naszych wspólnych warsztatach teatralnych organizowanych w ramach projektu "Kultura drogą do Niepodległości" dużo się dzieje. Przyjdźcie i sprawdźcie sami!
Ich trzecia odsłona odbędzie się w piątek 4.10.2019r w świetlicy wiejskiej w Cichostowie.
Zapraszamy do udziału.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Na warsztaty teatralne zapraszają: Stowarzyszenie Cichosz, Wójt Gminy Milanów, Caritas Diecezji Siedleckiej, Przedszkole Samorządowe w Milanowie.

 warsztaty teatralne3

Koło Gospodyń Wiejskich w Kostrach powstało w 2009 roku. Od chwili powstania członkinie koła bardzo aktywnie włączyły się w tworzenie powstałego stowarzyszenia, trudne początki nie były żadną przeszkodą by od samego powstania bardzo aktywnie włączać się w wiele inicjatyw, przedsięwzięć społecznych. Kobiety skupione w KGW angażują się we wszystkie imprezy organizowane na szczeblu lokalnym, powiatowych czy też wojewódzkim. Koło skupia wokół siebie 18 czynnie działających kobiet. Obecnie funkcję Przewodniczącej KGW Kostry pełni Pani Barbara Chilimoniuk. pozostały skład koła to:

Katarzyna Bokiniec

Mirosława Dmitruczuk

Bożena Jaskulska

Krystyna Furman

Maria Adamowicz

Alina Krępska

Maria Krępska

Czesława Łapiuk

Józefa Lipińska

Beata Bokiniec

Elżbieta Kosobucka

Danuta Piasecka

Bożena Dominik

Joanna Kuźniak

Jadwiga Kuźniak

Alina Czarniak

Janina Zalisko

Koło Gospodyń Wiejskich w Milanowie powstało w 2007 roku. Od chwili powstania Panie skupione w KGW Milanów bardzo aktywnie uczestniczą w życiu społecznym wsi Milanów po przez udział w wielu przedsięwzięciach związanych z kultywowaniem tradycji i obrzędów ludowych. Koło Gospodyń Wiejskich w Milanowie to wielka kuźnia talentów, organizacja skupia wiele kobiet wszechstronni uzdolnionych co pozwala realizować wiele ciekawych przedsięwzięć. panie z KGW Milanów od wielu lat włączają się  w okolicznościowe uroczystości tak kościelne, regionalne jak i państwowe. Koło corocznie przygotowuje bardzo oryginalny wieniec dożynkowy z którym zdobywa wiele wyróżnień i nagród. Od kilku lat bierze czynny udział w imprezach plenerowych tj.: ,,Dni otwarte w Końskowoli”, ,,Dni otwarte w Grabanowie”, ,,Jarmark Jagielloński w Parczewie”, ,,Jarmark Helleński w Holi”, Kapeliada – po przez przygotowanie stoisk promujących Milanów naszą gminę z jej regionalnymi potrawami i obrzędami.

KGW Milanów zaangażowane jest w wiele innych przedsięwzięć np. pomoc w organizacji Memoriału im. R. Tymosiewicza miejscowemu Klubowi sportowemu LKS Milanów oraz wiele innych działań integrujących lokalne środowisko.

Od dwóch lat dzięki środkom pozyskanym z funduszu sołeckiego powstała wypożyczalnia naczyń na różne okoliczności która jest prowadzona przez Panie z KGW.

W Milanowskim Kole Gospodyń skupionych jest 13 aktywnie działających Pań którym przewodniczy Mariola Gidlewska, pozostały skład stanowią:

Wiesława Nowicka

Teresa Smolińska

Urszula Szuciak

Dorota Ilczuk

Agnieszka Ilczuk

Jolanta Kalinowska

Joanna Czarnecka

Joanna Barła

Edyta Kosowska

Katarzyna Kosowska

Katarzyna Kosowska

Jadwiga Kosowska

Zawody CTiF 2017 plakat

     Koło Gospodyń Wiejskich w Radczu powstało w 1970 roku gdzie funkcję przewodniczącej pełniła Pani Czesława Pasicz. W marcu 1990 roku został powołany Zarząd KGW który działa do dnia dzisiejszego i jest następujący:

Furman Kazimiera – Przewodnicząca

Pasicz Maria – sekretarz

Lisiecka Zofia – skarbnik

     Koło Gospodyń Wiejskich w Radczu tradycyjnie w każdym roku podczas dożynek prezentuje przygotowany wcześniej wieniec dożynkowy z którym zajmuje wysokie lokaty w konkursach na najładniejszy wieniec dożynkowy. W roku 2014 KGW Radcze zajęło II miejsce w takim konkursie na Dożynkach Gminnych w Milanowie. Panie z Koła Gospodyń tradycyjnie przygotowują stół z regionalnymi potrawami promujący miejscowość i regionalne potrawy. Ostatnim takim wydarzeniem była Parczewska Jesień Kulturalna gdzie Panie z KGW Radcze prezentowały najlepsze ciasta, torty, parowańce, racuchy, pączki, bigos, grochówkę, smalec i nalewki. W poprzednich latach w miejscowości Radcze organizowane były dożynki gminne i powiatowe. Do Koła Gospodyń należało przygotowanie dekoracji okolicznościowych, świetlicy, sceny, stołów biesiadnych, bram wjazdowych witających gości itp. opraw uroczystości oraz przygotowanie posiłków dla uczestników dożynek. KGW Radczu brało też udział w Kapeliadzie – Święcie Muzyki i Kultury Regionu, Przeglądach Kolęd i Pastorałek. Dodatkowo Koło gospodyń prowadzi wypożyczalnię naczyń, magiel.

herb

 

 

 

 

 

 

Urząd Gminy Milanów

ul. Kościelna 11 A

21-210 Milanów

Tel. 83 356 70 02

 FAX. 83 356 76 21

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nip: 539-000-64-43
REGON: 000537964

Adres skrytki e-puap /u6mho1w05l/skrytka

GODZINY PRACY

Pon-Piąt: 7.30-15.30

NUMER KONTA:618046 1067 2004 0600 1661 0005

  Szkoła Podstawowa w Milanowie:
  ul. Szkolna 12
  Tel.83 35 67 197
  www.gim-milanow.edu.pl.
  Dyrektor: Michał Smoleń
  Wicedyrektor: Wacław Wieczorek

 

 

 


  Szkoła Podstawowa w Rudnie
  21-210 Milanów
  Rudno 129B
  Tel. 83 35 69 004
  Dyrektor: Agnieszka Tarasiuk

 

 

 

 


  Szkoła Podstawowa w Kostrach
  21-210 Milanów
  Kostry 1
  Tel. 83 35 67 534
  https://spkostry.szkolna.net
  Dyrektor: Halina Surowiec

 

 

 

 


  Przedszkole Samorządowe w Milanowie
 21-210 Milanów
 ul. Szkolna 12
 Tel.83 35 67 048
https://psmilanow.przedszkolna.net
https://psmilanow.przedszkolna.net/bip

Dyrektor: Aneta Ciok

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Milanów ul. Kościelna 11A, 21-210 Milanów tel: 83 356 70 02
e-mail: gmina@milanow.pl
sponsorzy