Szanowni Państwo, miło mi poinformować, iż dużymi krokami zbliżamy się do zakończenia projektu "Kultura drogą do Niepodległości - II edycja". W tym roku skupiliśmy się na postaci pana Pawła Wertejuka - poety, autora sztuk teatralnych, opiekuna biblioteki, założyciela orkiestry, rolnika, aktora. Był on inicjatorem wydarzeń, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Milanowie jak i całej naszej pięknej gminie.
W ramach realizacji projektu odbywały się warsztaty wokalne w Rudnie, które prowadziła Pani Aneta Ciok i Pan Artur Bójko, warsztaty teatralne pod kierunkiem Pani Marzeny Zawiszy, oraz warsztaty literacko-plastyczne, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie pod czujnym okiem Pani Ewy Kozak i Pani Agnieszki Piekarskiej. 
W związku z panującą sytuacją oficjalne podsumowanie wszystkich warsztatów będzie miało prezentację on-line. Na początek startujemy z premierą teatrzyku kamishibai, do którego fantastyczne ilustracje stworzyły dzieci na wspomnianych wyżej warsztatach w GBP w Milanowie.

Ilustracje do bajki wykonali:
Adam Szydłowski
Marta Małafiejew
Julita Grabowska
Wiktoria Korpysz
Katarzyna Bierzejewska
Karolina Jabłońska
Wiktoria Bożym
Martyna Niewęgłowska

Prezentacja teatrzyku o Pawle Wertejuku rozpocznie się 28 października 2020 o godzinie 16.45 na kanale youtube ( https://youtu.be/y2K2aZzZ-DE ) Jednocześnie chciałbym poinformować, iż każda placówka oświatowa z naszej gminy otrzyma taki teatrzyk na własność. 
 
Chciałbym również poinformować, że przedstawienie teatralne i jego prezentacja odbędzie się w piątek. 
 
Projekt dofinansowany z Narodowego Centrum Kulturyplakat