MILANOWSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ REGIONU REALIZOWANEGO W RAMACH  PODDZIAŁANIA 19.2   „ WSPARCIE NA WDRAŻANIE OPERACJI W RAMACH STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ”  PROW NA LATA 2014-2020

 

Zadaniem operacji jest rozwijanie integracji pokoleniowej  i aktywności społeczności lokalnej oraz promocja walorów obszaru  LGD,  poprzez zorganizowanie w 4 miejscowościach Gminy Milanów  warsztatów   mających na celu przygotowanie bloków programowych  z zakresu kultury ludowej oraz  jednej imprezy  plenerowej  prezentującej zasoby kulturowe Gminy Milanów. W  skład bloków programowych  będzie wchodził 1 obrzęd do wyboru związany z zaślubinami ( swaty, zrękowiny, zaręczyny, wesele ), 2 pieśni ludowe lub przyśpiewki weselne        i 1 danie regionalne)  Aby to osiągnąć zaprosimy  do współpracy 4  miejscowości z Gminy Milanów, wybrane do projektu poprzez złożenie deklaracji chęci udziału w projekcie.  Inscenizacja przedstawiać  będzie  1 z obrzędów,     a także charakterystyczne dla tej miejscowości  pieśni   ludowe i  1  potrawę regionalną.   Nad całością wykonania tych prac czuwać będą zatrudnieni  instruktorzy, którzy przeprowadzą szkolenia z zakresu przygotowania               i wykonania obrzędowej sztuki teatralnej podczas ,których przygotują  scenariusze widowisk i pracować będą        z mieszkańcami wsi przy  ich realizacji ( dobór aktorów, próby , scenografia) , oni również będą pracować                   z mieszkańcami wsi podczas przygotowywania  pieśni ludowych , potrawy regionalnej  itp. Mieszkańcy miejscowości ,pod czujnym okiem instruktora- szkoleniowca,  wykonają też dekorację i kostiumy.  Aby zakupić niezbędne do wykonania dekoracji i kostiumów materiały każda miejscowość otrzyma  środki finansowe na zakup : materiału, papieru brystolu, nici, wstążek, farb itp.. Produktem finalnym tych działań  będzie jedna wielka    inscenizacja obrzędu zaślubin składająca się z przygotowywanych wcześniej przez 4 miejscowości  4 obrzędów           ( swaty, zrękowiny, zaręczyny, wesele) Inscenizacja zostanie pokazana  podczas zorganizowanej imprezy plenerowej  pod nazwą  Milanowskie  Spotkania z Kulturą Regionu, zorganizowana w dniu 15  sierpnia  2021 r. na placu za budynkiem OSP  Imprezie towarzyszyć będą inne wydarzenia typu przemarsz, zaproszonych z obszaru należącego do LGD, kapel i zespołów śpiewaczych  ulicami Milanowa, występy zaproszonych kapel ludowych na scenie, występ  zespołów tańca ludowego, stoiska z wyrobami rękodzieła ludowego, pokazy ginących zawodów. W celu podniesienia atrakcyjności imprezy zaproszony zostanie dobrze znany w Polsce i za granicą , pochodzący z naszego regionu,  zespół  ludowy Rokiczanka , który w swoim repertuarze posiada pieśni ludowe z obszaru LGD.

Po niżej znajdują się deklaracje udziału w projekcie zainteresowanych prosimy o pobranie, wypełnienie i odesłanie na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja do pobrania