Koło Gospodyń Wiejskich w Milanowie powstało w 2007 roku. Od chwili powstania Panie skupione w KGW Milanów bardzo aktywnie uczestniczą w życiu społecznym wsi Milanów po przez udział w wielu przedsięwzięciach związanych z kultywowaniem tradycji i obrzędów ludowych. Koło Gospodyń Wiejskich w Milanowie to wielka kuźnia talentów, organizacja skupia wiele kobiet wszechstronni uzdolnionych co pozwala realizować wiele ciekawych przedsięwzięć. panie z KGW Milanów od wielu lat włączają się  w okolicznościowe uroczystości tak kościelne, regionalne jak i państwowe. Koło corocznie przygotowuje bardzo oryginalny wieniec dożynkowy z którym zdobywa wiele wyróżnień i nagród. Od kilku lat bierze czynny udział w imprezach plenerowych tj.: ,,Dni otwarte w Końskowoli”, ,,Dni otwarte w Grabanowie”, ,,Jarmark Jagielloński w Parczewie”, ,,Jarmark Helleński w Holi”, Kapeliada – po przez przygotowanie stoisk promujących Milanów naszą gminę z jej regionalnymi potrawami i obrzędami.

KGW Milanów zaangażowane jest w wiele innych przedsięwzięć np. pomoc w organizacji Memoriału im. R. Tymosiewicza miejscowemu Klubowi sportowemu LKS Milanów oraz wiele innych działań integrujących lokalne środowisko.

Od dwóch lat dzięki środkom pozyskanym z funduszu sołeckiego powstała wypożyczalnia naczyń na różne okoliczności która jest prowadzona przez Panie z KGW.

W Milanowskim Kole Gospodyń skupionych jest 13 aktywnie działających Pań którym przewodniczy Mariola Gidlewska, pozostały skład stanowią:

Wiesława Nowicka

Teresa Smolińska

Urszula Szuciak

Dorota Ilczuk

Agnieszka Ilczuk

Jolanta Kalinowska

Joanna Czarnecka

Joanna Barła

Edyta Kosowska

Katarzyna Kosowska

Katarzyna Kosowska

Jadwiga Kosowska

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Milanów ul. Kościelna 11A, 21-210 Milanów tel: 83 356 70 02
e-mail: gmina@milanow.pl
sponsorzy