Czyste powietrze to jeden z podstawowych filarów naszego zdrowia. W ciągu doby wdychamy od 10 do 20 tys. litrów powietrza. Każdy z nas może aktywnie przyczyniać się do poprawy jakości powietrza poprzez wybieranie nowych ekologicznych metod w ogrzewania gospodarstw domowych, które w jak najmniejszym stopniu szkodzą środowisku oraz korzystanie z ekologicznych środków transportu: rower, transport publiczny, spacer. Bardzo ważnym działaniem jest też zwiększanie świadomości ekologicznej u naszych bliskich.

W tym celu ogłosiliśmy konkurs plastyczny skierowany do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, "Czyste powietrze w Gminie Milanów". Celem konkursu było uzyskanie odpowiedzi na pytania: Jak walczyć ze smogiem? Co wpływa na zanieczyszczenie powietrza i co my jako mieszkańcy możemy z tym zrobić? To priorytety aby nasza planeta, nasza gmina w przyszłości była dobrym i czystym miejscem do życia.

Dzieci miały za zadanie stworzyć prace plastyczne. Spośród 33 prac komisja konkursowa wybrała zwycięzców. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody za udział w konkursie.

Konkurs został sfinansowany ze środków programu Czyste powietrze. „Czyste Powietrze” to program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych.

Wszystkim osobom zaangażowanym w konkurs serdecznie dziękujemy.

Protokół z przebiegu Gminnego Konkursu Plastycznego

img (1)
img (2)
img (3)
img (4)
img (5)
img (6)
img (7)
img (8)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Milanów ul. Kościelna 11A, 21-210 Milanów tel: 83 356 70 02
e-mail: gmina@milanow.pl
sponsorzy